1295667 231 ترامپ بشدت در میان مردم جهان نامحبوب اســت

ایرنا: خبرگزاری فرانسه در این گزارش می نویسد: براساس آخرین نظر سنجی بعمل آمده توسط ‘ مرکز تحقیقات پیو’، ‘ دونالد ترامپ’ رئیس جمهور آمریکا بشدت در خارج از کشور نامحبوب اســت، مگر دو کشور روسیه و اسرائیل. 

فقط مردم این دو کشور هستند که در مقام مقایسه ؛ حسن اعتمادشان به ترامپ بیشتر از حسن اعتمادشان به ‘باراک اوباما’ رئیس جمهور قبلی آمریکا در دوران کاری اش بوده اســت.

پیو طبق نظرسنجی که از مردم ۳۷ کشور جهان به عمل آورده به این نتیجه گیری رسیده اســت که فقط ۲۲ نسبت از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند به دونالد ترامپ برای اعتبار بخشیدن به ایفای نقش آمریکا در موضوعات جهانی اعتماد دارند. این رقم برای ‘باراک اوباما’ در ســالهای پایانی ریاســت جمهوری اش ۶۴ نسبت بود.

طبق ارزیابی این موسسه نظرسنجی, در بسیاری از کشورهای جهان مردم حسن اعتمادشان را نسبت به آمریکا از دست داده اند . این کشورها شامل کشورهای حوزه آمریکای لاتین؛ آمریکای شمالی ؛ اروپا؛ آسیا و آفریقا.

به خصوص این سلب اعتماد نسبت به رئیس جمهور جدید آمریکا در کشورهای متحد آمریکا در قاره های اروپا و آسیا و همچنین در کانادا و مکزیک نمایانتر از سایر حوزه هاســت.

روسیه واسرائیل تنها کشورهایی هستند که اتباعی از آنها که هدف این نظرسنجی قرار گرفـــــتند حسن اعتمادشان به ترامپ بیشتر از حسن اعتمادشان به اوباما در زمان کاری وی بوده اســت.

در ریشه یابی این افت محبوبیت ترامپ و آمریکا در انظار جهانیان؛ باید اعتراف کرد که یک سری تصمیم گیریها و اقدامات ترامپ این حس را در میان مردم جهان بوجود آورده اســت.

۷۶ نسبت از پرسش شوندگان، کشیدن دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک را علت بی اعتمادی شان به ترامپ عنوان کرده اند. ترامپ هدفش از کشیدن این دیوار را جلوگیری از ورود مجرمان و جنایتکاران؛ مهاجران غیرقانونی ویا قاچاقچیان مواد مخدر به داخل خاک آمریکا ذکر کرده اســت.

خروج آمریکا از پیمانهای تجاری بین المللی ؛ از ‘توافق پاریس’ در مورد آب و هوای کره زمین و نیز فرمان اجرایی او برای ممنوعیت ورود مسلمانان شش کشور جهان به داخل خاک آمریکا از دیگر انگیزه های سلب اعتماد مردم کشورهای جهان از ترامپ بوده اســت.

و اما کارها و رفـــــتارهای شخصی ترامپ هم به سهم خود نقشی بسزا در این بی اعتمادی ایفا می کند.

در گزارش موسسه نظرسنجی ‘ پیو’ اشاره شده اســت: ‘ بیشتر مردم کشورهایی که مورد این نظر سنجی قرار گرفـــــتند؛ مستاجر جدید «کاخ سفید» را شخصیتی مستکبر، ناشکیبا و البته بسیار خطرناک می شناسند’ .

و اما طبق گزارش موسسه پیو؛ پرسش شوندگان در این نظرسنجی به یک سری ویژگیهای مثبت شخصیتی ترامپ هم اشاره کرده اند از جمله به قاطعیت و اراده محکم او.

اما معدودند کسانی که معتقدند ترامپ دارای کاریزما ( جاذبه شخصیتی) اســت؛ فردی اســت قابل و شایسته و فردی اســت محبوب مردم عادی جهان .

هفته گذشته هم شبکه خبری CBS یک نظرسنجی داخل آمریکا از مردم این کشور در مورد ترامپ انجام داد و به این ارزیابی رسید که ۳۶ نسبت از آمریکاییان نظری مساعد نسبت به ترامپ دارند. میزان محبوبیت ترامپ در بدو روی کار آمدنش بسیار بالاتر از این بود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ترامپ بشدت در میان مردم جهان نامحبوب اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما